Poleć znajomemu | Zaloguj się
Wykonywana usługa
Miasto
Województwo
Preferowana marka
Gdzie ?
Promień

Zanim odjedziesz naprawionym samochodem

Mechanik powinien bez mrugnięcia okiem oddać Ci stare części (nawet zużyte świece), szczególnie gdy o nie poprosisz. Nawet, jeśli chwilę później wyrzucisz je na śmietnik, Twój mechanik będzie wiedział, że kontrolujesz sytuację i nie dasz się oszukać w najprostszy z możliwych sposobów (wymiana lub naprawa sprawnych części). Jeżeli masz wątpliwości, czy podzespoły pochodzą z Twojego samochodu, sprawdź je w dowolnym sklepie z częściami samochodowymi (np. przez numer seryjny).

 

Sprawdź jakość wykonanej usługi. Najlepiej razem z mechanikiem wybierz się na jazdę próbną. Zgłaszaj nawet najdrobniejsze wątpliwości i pytaj. Nie bój się zadawać pytań. To mechanik jest od rozwiania wszelkich Twoich wątpliwości.

 

Domagaj się gwarancji na nowe części zainstalowane w Twoim samochodzie. W wielu przypadkach możesz w ten sposób uniknąć montażu używanych lub odrestaurowanych części zamiast nowych.

 

Na koniec dokładnie przejrzyj rachunek (fakturę). Upewnij się, że płacisz za te usługi, na które się umówiłeś. Jeżeli jakaś pozycja jest dla Ciebie niezrozumiała, poproś o wyjaśnienie.