Poleć znajomemu | Zaloguj się
Wykonywana usługa
Miasto
Województwo
Preferowana marka
Gdzie ?
Promień

Zanim mechanik zabierze się za pracę

Upewnij się, najlepiej na piśmie, że otrzymałeś konkretną ofertę za naprawę ustalonych elementów samochodu i że wszelkie dodatkowe naprawy wymagają co najmniej telefonicznego uzgodnienia z Tobą. W umowie powinny być tez określone warunki gwarancji na usługę oraz termin wykonania naprawy.

 

Jeżeli mechanik podaje Ci szacunkową cenę, koniecznie zażądaj jej na piśmie i zapytaj, o ile cena ostateczna może się różnić od tej szacunkowej.

 

Mechanik, który zarzuca Cię skomplikowaną terminologią wcale nie musi być ekspertem. Zawsze w takich przypadkach pytaj szczegółowo, o jakie naprawy i jakich części chodzi oraz jaki ma to wpływ na funkcjonowanie samochodu. Dobry mechanik chętnie odpowie na wszystkie pytania, bo wie, że na tym polega właściwa obsługa klienta.

 

Jeśli po przyjechaniu samochodem mechanik mówi, że musisz go natychmiast oddać do naprawy, bo niebezpiecznie jest nim jeździć, zwykle oznacza to taktykę przestraszenia. Dokładnie wypytaj, na czym polega to niebezpieczeństwo, a jeśli masz wątpliwości, czasami lepiej jest wezwać pomoc drogową i odholować auto do innego warsztatu.